Święta Lipka - unikatowe sanktuarium.

 Święta Lipka bardzo przypomina Krzeszów. Może dlatego, że tak jak Krzeszów ma dwie strzeliste wieże, i tak jak Krzeszów widać to piękne sanktuarium już z daleka.

Może też dlatego ten kościół widać z daleka, bo oprócz wież przyciąga wzrok kolorem fasady . Nie spotkałam jeszcze z takim kolorem .  Owszem podobny kolor widziałam na fasadzie kościoła w Poznaniu, jednak tam fasada nie była tak ostra jak tu.


Świątynia ma w swoim wnętrzu jezuickie malowidła, które do złudzenia przypominają malowane na płótnie obrazy. To bardzo ciekawe sanktuarium, Święta Lipka nie przyciąga rzeszy pielgrzymów tak jak Jasna Góra, ale i tak warto odwiedzić to przepiękne sanktuarium. 


Sam kościół otaczają unikatowe krużganki, bo ich sklepienia pokryte są freskami. To te krużganki tak naprawdę przyciągają turystów . My też byliśmy zaciekawieni tymi krużgankami, kutą bramą czy okalającym Świętą Lipkę murem obronnym. Jeżeli ktoś uwielbia sanktuaria tak jak ja , to będzie tym pięknym miejscem zachwycony.

Komentarze

 1. Byłam w Świętej Lipce. To sanktuarium mnie oczarowało. Jest niezwykłe.
  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Byliśmy w Świętej Lipce, wtedy kolor fasady był żółty. Sama świątynia jest przepiękna a szczególne wrażenie robią organy. Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Such beautiful photos!
  The church is magnificent. And how unique!

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty